10 lat Out of Control. Festiwal swobodnej kreatywności.

Jubileusz poza kontrolą

 W dniach 23 - 24 sierpnia odbędzie się 4. edycja Out of Control Festiwalu. Idea imprezy inspiruje twórczo, poza wszelkimi granicami już 10 lat.

Wszystko zaczęło się od chęci pokazania własnych prac. Dziesięć lat temu siostry Kasia Znana i Ewa SO studiowały fotografię i wpadły na pomysł zorganizowania wystawy. Pierwszy pokaz zrobiły na squacie De Centrum. Miała to być jednorazowa akcja, ale dobre przyjęcie Galerii Out Of Control zainspirowało do bardziej regularnego i cyklicznego działania.

Nawet wyjazd na kilka lat do Londynu nie przerwał tej inicjatywy. Kilka wystaw pod szyldem Out of Control odbyło się w stolicy Wielkiej Brytanii. Po powrocie z zagranicy siostry odkryły Węglową i w tym miejscu cztery lata temu ruszyły z festiwalem.

Od samego początku wszystkie działania OOC miały mieć swobodny i kameralny charakter, i taki też chcielibyśmy zachować. Jednak z roku na rok impreza się rozwija. Organizowanie festiwalu zobowiązuje, a w przygotowania trzeba włożyć więcej pracy. Chcemy kontynuować to, co osiągnęliśmy do tej pory, ale jak będzie dalej, co przyniosą kolejne lata – nie wiadomo. Dajemy temu przestrzeń...

Out of Control to festiwal żywej inspiracji. Skierowany jest do artystów, którzy chcą pokazać swoją twórczość oraz konsumentów sztuki i dobrej atmosfery. Proponowane atrakcje dedykowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy znajdzie coś tu dla siebie.

Atrakcje na X-lecie Out of Control

4. edycja festiwalu odbędzie się zgodnie ze sprawdzoną formułą. Imprezę otworzy wystawa prac fotograficznych, malarskich, instalacji, video-artu itp. Po niej koncert Nataszy Topor z zespołem Bez różu ani rusz oraz By Proxy z Krakowa. Imprezę muzyczną rozkręci Stendek (Gdańsk) oraz lokalni didżeje - Liquid Molly, Auricom, Taras. O oprawę wizualną zadba VJ Munn.

Drugi dzień wydarzenia (24 sierpnia, sobota) skierowany jest do całych rodzin. Jak co roku dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych, a dorośli w robieniu koszy z papieru.
W planach jest również tzw. Kociołek czyli Giełda Rzeczy Wszelakich. Tutaj możesz sprzedać swoje własne wyroby, wymienić kamień na dżem, lub też oddać przedmioty, które na pewno znajdą nowego właściciela.

Dotychczas podczas działań OOC zaprezentowało się około 50 artystów, utalentowanych amatorów, jak i profesjonalistów.

Out of Control jest wspólnym działaniem grupy przyjaciół i wolontariuszy przy wsparciu Fundacji Civitas i innych białostockich inicjatyw.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

23-24 sierpień 2013
Węglowa
Białystok

0 komentarze: